AKTUALNOŚCI

 

     Coraz więcej mieszkań kupują Ukraińcy

 

Na polskim rynku nieruchomości swoją obecność coraz mocniej zaznaczają Ukraińcy. Inwestują przede wszystkim w mieszkania.

Niestabilna sytuacja polityczna i gospodarcza na Ukrainie skłania obywateli tego kraju do emigracji w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszych warunków ekonomicznych. Wśród osób, które w tym celu przybyły do Polski, duży odsetek stanowią ci, którzy planują zostać tutaj na stałe. Odrębną grupę tworzą inwestorzy, w polskim rynku upatrujący szansy na bezpieczne ulokowanie kapitału.

Metrohouse podaje, że najwięcej zagranicznych klientów tej firmy pochodzi z Ukrainy. Z reguły zainteresowani są niewielkimi mieszkaniami o stosunkowo niskim standardzie, do których można wprowadzić się natychmiast lub po przeprowadzeniu drobnych prac remontowych. Poszukiwane są również lokale, w których mogą zamieszkać całe rodziny oraz obiekty kupowane z myślą o przeniesieniu działalności gospodarczej. Osoby młodsze, w tym studenci, najchętniej decydują się na wynajem, starsi biorą pod uwagę również zakup nieruchomości. Transakcja jest możliwa po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ukraińcy posiadający kartę stałego pobytu, mogą również ubiegać się o kredyt. Muszą wówczas spełnić takie same warunki jak obywatele Polski.

Szacuje się, że aktualnie w Polsce pracuje ponad milion imigrantów z Ukrainy. Z danych NBP wynika, że większość z nich jest zatrudniona w gospodarstwach domowych, budownictwie i usługach remontowo-budowlanych oraz rolnictwie. 

Źródło: Metrohouse | 2017-03-07


Coraz więcej mieszkań kupują Ukraińcy

powrót
WYSZUKIWARKA

Kategoria
Typ nieruchomości
Lokalizacja
Metraż
Cena

MENU

KURSY WALUTZobacz oferty nieruchomości w serwisie nportal.pl!

Zgodnie z nowymi przepisami UE musimy poinformować Użytkownika że nasza strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies które są niezbędne do prawidłowego działania strony.