AKTUALNOŚCI

Po kolejnym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowa na niezmienionym poziomie. Oznacza to, że w najbliższym czasie nic nie zachwieje wysokością rat kredytowych. W związku z decyzją Rady, wartość stopy referencyjnej nadal wynosić będzie 1,50 proc., natomiast pozostałe, czyli depozytowa, lombardowa i redyskontowa kształtują się odpowiednio na poziomie 0,50 proc., 2,50 proc., 1,75 proc. Utrzymanie tak korzystnych warunków umożliwia stabilna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna kraju.

Decyzją Europejskiego Banku Centralnego stopy procentowe oscylują w granicach zera. Prognozy opierane na przesłankach płynących ze światowych rynków pozwalają zakładać, że polska gospodarka będzie wzrastać w sposób zrównoważony i przyczyni się to do zachowania równowagi makroekonomicznej. Stabilizacja gospodarcza w strefie euro wpływa na pozytywne nastroje w przemyśle. Ostatnie miesiące to okres wzrostu inflacji, na co wpłynęły podwyżki cen surowców. Jednocześnie jest ona ograniczana przez niską presję popytową, również w strefie euro. Nie zmienia to jednak faktu, iż inflacja bazowa przybiera niski poziom.

Na wzrost gospodarczy w Polsce wpłynął zwiększający się popyt konsumpcyjny, którego przyczyn należy szukać we wzroście zatrudnienia i płac, a także świadczeniach wychowawczych, a to przekłada się na dobre nastroje konsumentów.  

Źródło: KRN.pl | 2017-03-09


Raty hipotek w najbliższym czasie nie ulegną zmianie. Stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie.

powrót
WYSZUKIWARKA

Kategoria
Typ nieruchomości
Lokalizacja
Metraż
Cena

MENU

KURSY WALUTZobacz oferty nieruchomości w serwisie nportal.pl!

Zgodnie z nowymi przepisami UE musimy poinformować Użytkownika że nasza strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies które są niezbędne do prawidłowego działania strony.